Victorie pentru FC Viitorul în amicalul cu CS Medgidia

211

FC Viitorul a profitat de cele câteva zile libere pe care le are și a disputat, miercuri, un meci amical împotriva echipei de Liga a III-a CS Medgidia. Partida s-a jucat pe unul dintre terenurile Academiei "Gheorghe Hagi", iar FC Viitorul s-a impus clar, scor 6-0, chiar dacă a avut în teren mai mulți juniori.

Louis Munteanu a reușit un hatt-trick, în minutele 21, 23 și 64, Carlo Casap a înscris în minutul 24, Andrei Ciobanu, în minutul 47, iar proaspătul transferat Cosmin Matei, în minutul 54.

Meciul a fost un test bun pentru Viitorul în vederea partidei din etapa a opta a Ligii 1, unde constănțenii vor juca, duminică, 1 septembrie, cu FCSB.

Un alt aspect important în ceea ce privește echipa lui Gheorghe Hagi este plecarea lui Hamidou Keyta. Francezul nu mai este jucătorul constănțenilor, după ce acesta și-a reziliat de comun acord contractul cu gruparea de pe litoral.