Un sportiv din Constanța a cucerit Cupa României la tenis de masă

175

Aradul a găzduit, în perioada 6-8 decembrie, Cupa României la tenis de masă pentru juniori și seniori. Constanța a fost reprezentată de jucătorul Paul Mladin, de la clubul CS Top Star, care a avut evoluții foarte bune.

La tineret, Mladin a reușit să urce pe prima treaptă a podiumului și să își adjudece medalia de aur, după ce l-a învins în finală pe favoritul gazdelor, Adrian Petrescu, scor 4-1.

De asemenea, la categoria seniori, Mladin a terminat competiția pe locul al doilea, fiind învins în finală de Alexandru Cazacu, scor 3-4.

În cadrul Superligii Naționale de tenis de masă, CS Top Star Constanța ocupă locul 6 la sfârșitul turului, menținându-se astfel în obiectivul declarat, acela de a nu retrograda.

În perioada 11-13 decembrie, urmează Campionatele Naționale individuale de tineret, care vor avea loc la Câmpulung Muscel.