Succes istoric pentru naționala de tineret. Suntem aproape calificați la EURO 2019

167
Succes istoric pentru naționala de tineret. Suntem aproape calificați la EURO 2019 - 41575198109461336404960666056941-1536695048.jpg

Naționala de tineret a României a câștigat meciul decisiv cu Bosnia-Herțegovina, scor 2-0, miza fiind primul loc în Grupa a 8-a de calificare la Campionatul European de anul viitor, scrie romaniatv.net

ROMANIA BOSNIA 2-0.Naționala de tineret a României este aproape de o performanță epocală! Într-o perioadă aproape catastrofală pentru fotbalul românesc selecționata Under 21 este ca și calificată la Campionatul European de anul viitor.

Tinerii noștri tricolori au învins în meci decisiv Bosnia-Herțegovina, scor 2-0, și au trecut pe primul loc al grupei a 8-a. Scorul a fost deschis în minutul 16, de Adrian Petre, jucătorul danezilor de la Esbjerg, din pasa lui Ianis Hagi. Și în continuare jucătorii antrenați de Mirel Rădoi au fost mai activi, iar golul care ne-a risipit emoțiile de final a fost marcat în minutul 70. Autorul a fost Ianis Hagi, care a punctat direct din corner, mai scrie romaniatv.net

România a preluat astfel șefia grupei a 8-a și este ca și calificată la turneul final de anul viitor, mai având de jucat cu Țara Galilor și Liechenstein. pentru a-și păstra prima poziție în grupă, naționala noastră are nevoie de o victorie în aceste două meciuri.