Liga a II-a la fotbal

SSC Farul, egal cu ASU Poli. Urmează deplasarea de la Cluj

416

Echipa SSC Farul Constanța a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), partida cu ASU Poli Timișoara, disputată pe teren propriu, în etapa a XXIX-a a Ligii a ll-a la fotbal.
Scorul a fost deschis de SSC Farul, prin Romeo Surdu, în minutul 20, însă tabela avea să fie "înghețată" în minutul 74, după golul marcat de Adrian Bedea.
În urma acestui rezultat, în clasament, SSC Farul ocupă locul 14, cu 33 de puncte, cu trei mai multe decât primul loc retrogradabil, ocupat de Daco-Getica București.
În runda următoare, programată sâmbătă, 13 aprilie, SSC Farul va juca pe terenul celor de la U Cluj, formație antrenată de fostul internațional Bogdan Lobonț.