Sorana Cîrstea, VICTORIE INCREDIBILĂ la Toronto

79

Sorana Cîrstea face senzație în Canada, la Toronto. Miercuri noaptea, jucătoarea de 23 de ani a trecut în turul III de daneza Caroline Wozniacki, nr. 10 WTA și câștigătoare în 2010 a turneului, după un meci incredibil.

Caroline Wozniacki a început jocul foarte bine și a avut două mingi de meci (40-15) la 7-5, 6-5. Acela a fost însă momentul în care românca și-a revenit și a întors partida în favoare ei. A dus setul doi în tie-break, pe care l-a câștigat la zero, iar în setul trei s-a impus cu 6-4. Este cea de-a zecea victorie a târgoviștencei în fața unei tenismene în fața unei adversare din Top 10!

Sorana Cîrstea e în "optimi", acolo unde va da peste o altă sportivă extrem de bine cotată: Jelena Jankovic. Turneul din Canada are premii de peste 2 milioane de dolari, scrie realitatea.net.