Seară de senzație pentru Ianis Hagi, în Europa League

148

Ianis Hagi trăiește clipe de neuitat la Glasgow Rangers. Fotbalistul constănțean a fost titular, miercuri seară, în meciul pe care echipa sa l-a jucat în Portugalia, împotriva celor de la Sporting Braga, partidă care a contat pentru manșa retur a 16-milor Europa League.

După ce, în primul meci, jucat în Scoția, a înscris două goluri, fiul lui Gheorghe Hagi s-a făcut remarcat și de această dată. Rangers a primit o lovitură de la 11 metri în minutul 45, la scorul de 0-0. Antrenorul Steven Gerrard l-a desemnat pe Ianis să execute, însă acesta a ratat, portarul advers ghicind colțul. În partea a doua, Hagi s-a revanșat. În minutul 61, a reușit o pasă excelentă pentru Kent, iar acesta a înscris unicul gol al meciului și a trimis echipa scoțiană în optimile Europa League.