Scor de tenis pe "Santiago Bernabeu". Real Madrid a desființat-o pe Galatasaray

884
Scor de tenis pe

Real Madrid a făcut spectacol miercuri seară pe "Santiago Bernabeu". Ibericii au jucat încompania turcilor de la Galatasaray Istanbul în etapa cu numărul 4 din Grupa A din UEFA Champions League.

Cu Florin Andone titular, echipa antrenată de Fatih Terim a încasat 3 goluri în primele 14 minute. Puștiul Rodrygo de două ori și Sergio Ramos din penalti au fost oamenii care au perforat poarta echipei de pe malul Bosforului.

Până la pauză "galacticii" au mai punctat odată prin Karim Benzema, care a dus scorul la 4-0.

În partea a doua Benzema a mai punctat odată, pentru ca Rodygo să își treacă în cont hat-trick-ul și să stabilească scorul final, 6-0 pentru Real Madrid.

În celălalt meci al Grupei A PSG s-a impus cu 1-0 în fața belgienilor de la Club Brugge. Francezii sunt pe primul loc în grupă, cu 12 puncte, fiind urmați de Real Madrid, care are 7 puncte. Club Brugge este pe poziția a treia, cu 2 puncte, în timp ce Galatasaray este pe ultimul loc, cu 1 punct.