205
România U21 pierde în Danemarca. Coman a ratat un penalty la ultima fază a meciului - img20190910wa0009-1568151084.jpg

Echipa națională de tineret a României a pierdut în această seară primul meci din preliminariile Campionatului European din 2021.

Tricolorii au fost învinși la Aalborg de reprezentativa similară a Danemarcei cu scorul de 1-2. Pentru nordici a marcat Skov Olsen de două ori, în minutele 3, respectiv 55. Golul României a fost înscris de Florinel Coman în minutul  80.

De precizat că fotbalistul celor de la FCSB a ratat o lovitură de la unsprezece metri în minutul 94 și astfel România a ratat șansa unui egal.