Podium pentru atleții constănțeni, la Cupa RMA

174

În week-end, Complexul "Lia Manoliu" din București a organizat o nouă ediție a Cupei Romanian Masters Athletics.

Cei patru sportivi de la CS Farul Constanța, aflați în Capitală, au avut parte de o evoluție încurajatoare, în vederea viitoarelor întreceri programate în calendarul competițional 2017.

Ionuț Andrei Neagoe (antrenor Angela Popescu), cu dublă legitimare CS Farul/CSU Pitești, a terminat pe locul doi finala seniorilor, în proba de 60 metri plat (6,85 sec). Tot pe locul secund s-a clasat și Adrian Boldeanu (antrenori Alin Larion și Cecilia Gevat), cu dublă legitimare CS Farul/CS Pitești, în proba de 60 metri garduri (8,20 sec.), acolo unde Cristian Nedelcu (antrenor Alin Larion și Cecilia Gevat), dublă legitimare CS Farul/CSU Galați, a încheiat cu al 5-lea timp (8,51 sec.).

Podium și pentru tânărul Radu Costache (antrenor Alin Larion și Cecilia Gevat), după ce s-a clasat pe locul trei în proba de 60 metri garduri juniori.