Pedalează la Bâlea Lac! Antoanela Manac se antrenează și în vacanță

184

Triatlonista constănțeană Antoanela Manac și-a luat două săptămâni de pauză după ce a participat la două competiții extrem de dificile, dar, chiar dacă este în vacanță, sportiva de la malul mării continuă să se antreneze și să îmbine utilul cu plăcutul.
Antoanela Manac a postat pe pagina sa oficială de facebook două fotografii superbe de la Bâlea Lac în care a fost surprinsă în timp ce pedala.

Triatlonista în vârstă de 24 de ani a reprezentat România cu brio în foarte multe competiții internaționale. Ultima dintre acestea a avut loc în Kazahstan, la Almaty, acolo unde a terminat cursa pe locul al patrulea, după un parcurs extrem de dificil.
De asemenea, Antoanela Manac a fost prezentă și la Campionatul European de Thriatlon Sprint de la Kazan (Rusia), unde a trecut linia de sosire a șaptea.