Patru constănțeni, pe podium la Tiger Classic

523

Recent, Sala Sporturilor a fost gazda competiției Tiger Classic, unde s-au desfășurat concursuri și demonstrații sportive de cross-circuit, fitness-bodybuilding, bikini, arte marțiale și skandenberg. Evenimentul s-a bucurat de o participare numeroasă. Deși concursul nu este inclus în calendarul Federației de Culturism, printre concurenți s-au numărat și cinci sportivi de performanță de la CS Farul.

Cristina Chiriță a obținut locul întâi la 166 cm, la Bikini Fitness și la Open Bikini Fitness. Diana Pivniceru a câștigat titlul la Bikini Fitness la +166 cm. Andrei Florin Lucian a cucerit titlul la Culturism 75 kg, iar Răzvan Șindelaru a obținut locul al doilea la Men Physique.

Pe data de 25 septembrie, sportivii de la CS Farul, antrenați de Cristian Mihăilescu, vor participa la Campionatele Naționale.