Liga Națională de baschet feminin

O nouă înfrângere pentru CS Phoenix Știința

135

Echipa CS Phoenix Știința Constanța a înregistrat a doua înfrângere consecutivă în Liga Națională de baschet feminin.
Sportivele pregătite de Carmin Popa și Ramona Coroamă au jucat în deplasare, pe terenul CSM-ului Alexandria, în etapa a doua a campionatului. Chiar dacă au câștigat două sferturi, scor 23-11 și 12-11, și au terminat unul la egalitate, scor 14-14, nu a fost îndeajuns pentru ca CS Phoenix Știința să își treacă în cont victoria.

La capătul unui meci extrem de echilibrat, CSM Alexandria s-a impus cu scorul de 69-58, după ce, la pauză, tabela arăta 37-35 pentru Phoenix Știința.

Punctele formației constănțene au fost reușite de Andreea Beldian (14), Lauren Brozoski (13), Vladinka Erak (11), Andreea Mititelu (11), Denisa Vați (7) și Mădălina Geleriu (2).

În următoarea etapă, CS Phoenix Știința va întâlni, sâmbătă, 12 octombrie, de la ora 17.00, la Sala Sporturilor, pe Rapid București.