Micuții cicliști constănțeni, rezultate bune la Naționalele de la Târgu Mureș

220
Micuții cicliști constănțeni, rezultate bune la Naționalele de la Târgu Mureș - micutii-1599405592.jpg

Timp de două zile, la Târgu Mureș, s-au desfășurat Campionatele Naționale de ciclism pentru copii.

Ca de obicei, orașul Constanța a fost reprezentat cu succes de către Clubul Bilal. Elevii antrenorului Victor Bănescu au reușit să câștige trei medalii - două de argint și una de bronz.

Paris George Matei, la categoria B masculin, a terminat pe locul secund atât proba de fond, cât și la cea de contratimp, în timp ce Cristian Dicran Boiagian, la categoria D1 masculin, a ocupat poziția a treia la proba de fond.

"După o pauză atât de îndelungată, aceste rezultate confirmă talentul acestor copii. Orașul nostru trebuie să construiască o nouă echipă de seniori așa cum am avut pe timpuri, iar acești copiii pot fi baza unei echipe foarte puternice", a declarat Victor Bănescu, președintele singurului club profesionist din Constanța, Bilal.