Liga 2 / FC Farul învinge în deplasare

448

În etapa a cincea a play-out-ului din Liga 2 la fotbal, Grupa A, echipa constănțeană FC Farul a învins, pe stadionul „1 Mai“ din Slatina, echipa gazdă CSM cu scorul de 3-1. „Rechinii“ au avut nevoie doar de 2 minute pentru a deschide scorul, prin Ilie Damașcan, și au condus ostilitățile în continuare, însă, contrar cursului jocului, s-au văzut egalați în minutul 33, după lovitura de cap a lui Cătălin Doman. Doar două minute mai târziu, Farul a restabilit avantajul pe tabelă grație reușitei lui Andrei Banyoi. Scorul final a fost stabilit în minutul 75, când Ilie Damașcan a marcat al doilea său gol în acest meci. În urma acestui rezultat, FC Farul trece pe primul loc în clasamentul grupei A din play-out, cu 39 puncte.

Antrenorul Ianis Zicu a trimis în teren următoarea formulă: Farul: Fara – Băjan, I. Ursu, Antoche (cpt.), D. Panait – Ant. Cruceru, Cărăruș – Damașcan, Rob. Silaghi, Bîrnoi – Banyoi.

Celelalte rezultate din play-out, Grupa A: Pandurii Tg. Jiu – Ripensia Timișoara 0-3, Universitatea Cluj – Metaloglobus 2-0. Comuna Recea stă.