302
Lauri și aplauze pentru o tânără sportivă din Constanța: a obținut două titluri de campioană națională! - dariakraus-1624291042.jpg
Tânăra Daria Kraus muncește enorm și strânge medalie după medalie de la cea mai fragedă vârstă. Nici de data aceasta nu s-a dezis și a obținut rezultate excepționale la Campionatul Național de Ju-Jitsu, care s-a desfășurat la Brașov, în perioada 18 – 20 iunie. După niște meciuri foarte grele, Daria Kraus a ocupat prima treaptă a podiumului la secțiunea Fighting – Under 16 și Under 18, întorcându-se astfel acasă cu două noi titluri de campioană națională. La secțiunea Ne-waza s-a clasat pe treapta secundă a podiumului.

Rezultatele tinerei sunt cu atât mai remarcabile cu cât în luna mai aceasta a suferit o accidentare la genunchi și a fost nevoită să urmeze fizioterapie și kinetoterapie pentru a se recupera.

Daria Kraus este membră a Clubului Sportiv Marina Constanța și participă la concursuri cu sprijinul Club Lions Balkanica.