Ioana Colibășanu, aur la Cupa României la atletism

193

Atleta constănțeană, Ioana Colibășanu, a dat din nou toate calculele peste cap și în weekendul care a trecut a obținut un rezultat remarcabil la Cupa României Open pentru juniori la atletism, care a avut loc la București pe stadionul "Iolanda Balaș Soter".

Ioana Colibășanu a participat la proba de triplusalt pe care a câștigat-o, după ce a sărit 12,30 metri.

Ioana Colibășanu este legitimată la LPS "Nicolae Rotaru" Constanța și la CS Farul Constanța și este antrenată de Carmen Botea.

Robert Bârsă, de la CS Farul și de la LPS "Nicolae Rotaru", atlet pregătit tot de Carmen Botea, a ocupat locul al treilea la proba de 100 de metri și locul cinci la proba de 200 de metri.

Au mai existat și alți atleți constănțeni care au avut rezultate remarcabile la Cupa României de la București, cum ar fi Tania Borisov, cea care a ocupat de două ori poziția a treia la 100 de metri garduri și la 400 de metri garduri și Cristian Valentin, cel care a terminat pe treapta a treia a podiumului la triplusalt, după o săritură de 13,52 metri.