Ianis Hagi, erou pe "Ibrox": a înscris două goluri în Europa League

205
Ianis Hagi, erou pe

Ianis Hagi este pe val în Scoția. Fotbalistul constănțean a evoluat, joi seară, pentru Glasgow Rangers în partida cu Sporting Braga, din primăvara europeană a Europa League.

Ianis a înscris primul gol pentru echipa sa în minutul 67, la scorul de 2-0 pentru portughezi. El a pornit o acțiune individuală pe partea stângă, a driblat spre interior, iar apoi a șutat precis și a înscris după ce balonul a lovit bara.

La scorul de 2-2, în minutul 82, Ianis a marcat golul decisiv pentru victoria echipei sale. Fotbalistul de la malul mării a executat bine o lovitură liberă, iar balonul a intrat în plasa porții adverse după ce a lovit zidul.

Glasgow Rangers a câștigat cu 3-2, iar Ianis Hagi, susținut din tribune chiar de tatăl său, Gheorghe Hagi, a devenit erou pe "Ibrox".