162
Handbal / Egalaţi la ultima fază! HC Dobrogea Sud II, remiză cu Steaua II după un meci cu multe goluri - 1-1637059163.jpg

Meci cu multe goluri, la Sala Sporturilor din Constanţa, în etapa a opta a Diviziei A la handbal masculin - Seria B, prima din retur.

HC Dobrogea Sud II a remizat, scor 36-36, cu Steaua Bucureşti II, la capătul unei partide foarte disputate. „Delfinii” au revenit după 18-19 la pauză și au pus stăpânire pe joc, reușind să se desprindă la şapte goluri, la jumătatea reprizei secunde, când Ionuţ Stănescu a marcat pentru 33-26. Conturile păreau încheiate, dar steliștii au recuperat gol după gol și au obținut, in extremis, un egal pe litoral.

Stănescu a marcat pentru 36-34, în minutul 58, Căpățînă a răspuns imediat, 36-35, pentru ca Agapie să înscrie la ultima fază a meciului: 36-36 scor final.

HC Dobrogea Sud (antrenor Enis Murtaza): Preda, Chilianu, Paraschiv - Bruj 12 goluri, Stănescu 9, A. Murtaza 3, R. Ștefan 3, T. Ștefan 3 (1x7m), Teodorescu 2 (1), Picoiu 2, Mirea 1, Neculai 1, Olaru, Răzmeriță.

Etapa viitoare, miercuri, 17 noiembrie, de la ora 16.00, la Sala Sporturilor, HC Dobrogea Sud II va întâlni pe HC Buzău II.