Handbal / Dinamo, eşec sever în Suedia, în EHF European League

156

Echipa masculină de handbal Dinamo Bucureşti a pierdut fără drept de apel, scor 22-31 (12-16), meciul susţinut, marţi seară, în deplasare, în compania formaţiei suedeze IFK Kristianstad, în Grupa B a EHF European League.

Dinamo a ţinut cât de cât ritmul în prima repriză (8-9 în min. 19), însă echipa scandinavă s-a desprins decisiv în repriza a doua, diferenţa maximă de pe tabelă fiind de 12 goluri: 30-18, în min. 56.

Pentru Dinamo, au marcat: Octavian Bizău 6, Valentin Ghionea 6, Nicuşor Negru 4, Ante Kuduz 2, Rome Antonio Diogo Hebo 2, Amine Bannour 1, Mohamed Mamdouh Ashem Shebib 1.

Celelalte partide din grupă, USAM Nîmes Gard - Fuchse Berlin şi Sporting Lisabona - Tatran Presov nu s-au disputat, din cauza problemelor generate de virusul Covid-19.

Dinamo ar trebui să joace următorul meci pe 17 noiembrie, în deplasare, cu Tatran Presov.