Hagi, învins acasă la el. FC Viitorul a pierdut partida cu FCSB

202

FC Viitorul a primit, duminică seară, vizita echipei FCSB, în etapa a 21-a din Liga I. Partida a fost una la discreția oaspeților, care au venit extrem de montați să câștige toate cele trei puncte puse în joc.

În minutul 22, grecul Soiledis a înscris primul său gol în tricoul "roș-albaștrilor", pentru ca fostul fotbalist al Viitorului Florinel Coman să stabilească scorul final în minutul 45, 2-0. Atacantul nu s-a bucurat după ce a înscris golul, din respect pentru formația la care și-a început aventura în fotbalul mare.

În urma acestei victorii, FCSB a urcat pe locul 4, cu 36 de puncte, și a depășit Viitorul în clasament, care se află la o "lungime" în spate.

Etapa viitoare, FC Viitorul va juca, în deplasare, cu Gaz Metan Mediaș, în timp ce FCSB va primi vizita formației CS Universitatea Craiova, în derby-ul rundei cu numărul 22.