Fotbal, Europa Conference League / CFR Cluj, doar remiză (1-1) cu Randers FC

152

Echipele CFR Cluj şi Randers FC au terminat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul disputat pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu”, contând pentru Grupa D a Europa Conference League la fotbal.

Danezii au condus la pauză după golul lui Alhaji Kamara, din minutul 40, iar Claudiu Petrila a egalat în minutul 68.

În cealaltă partidă din grupă, Alkmaar a învins, pe teren propriu, pe Jablonec, scor 1-0.

În primul meci din faza grupelor, CFR Cluj a fost învinsă, în deplasare, de echipa cehă Jablonec (0-1), iar Randers a remizat acasă cu formaţia olandeză AZ Alkmaar (2-2).

CFR va juca următorul meci din grupă împotriva lui Alkmaar, la Cluj, pe 21 octombrie.