Fotbal / CFR Cluj, eliminată din Europa League. O repriză secundă de coşmar cu Steaua Roşie

195
Fotbal / CFR Cluj, eliminată din Europa League. O repriză secundă de coşmar cu Steaua Roşie - 23950633310157807154481205883330-1630046330.jpg

Echipa CFR Cluj a fost eliminată din Europa League, după ce a pierdut, scor 1-2 (1-1), partida cu Steaua Roşie Belgrad, disputată pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj-Napoca, contând pentru manşa secundă a play-off-ului.

Formaţia sârbă a deschis rapid scorul, în min. 4, când Aleksandar Katai a transformat un penalty, dar, până la finalul reprizei, croatul Gabriel Debeljuh a restabilit egalitatea, în min. 34.

În partea a doua a jocului, totul a mers rău pentru CFR. Milan Pavkov a marcat pentru 2-1 în min. 53, apoi Deac a ratat un penalty, o execuţie slabă, care i-a permis portarului Borjan să apere (min. 63). Iar în min. 78, argentinianul Rodriguez a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault inutil la mijlocul terenului şi a fost eliminat!

Învinsă şi la Belgrad, scor 0-4, CFR Cluj va continua aventura în grupele Europa Conference League.

Echipa ardeleană, care a jucat al 15-lea său meci oficial în acest sezon, în 45 de zile, îşi va afla, vineri, adversarele din grupele Europa Conference League, la tragerea la sorţi programată la Istanbul, la ora 14.30.