FC Viitorul U19 și-a aflat adversara din optimile Ligii Campionilor de Tineret
571
Articole de la același autor
"Se bat precum chiorii, se înjură de mamă și nu putem interveni!"
09 Februarie 2017
Viitorul baschetului feminin constănțean, pregătit în ritm american
25 Ianuarie 2017
Constănțeanul Răzvan Grecu, în elita atletismului românesc
21 Decembrie 2016
În urmă cu doar câteva momente, la Nyon (Elveția), a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea optimilor de finală al Ligii Campionilor pentru Tineret (UEFA Youth League), fază în care este calificată și campioana României, FC Viitorul U19 Constanța.
Constănțenii antrenați de Nicolae Roșca vor avea o misiune dificilă, în deplasare, contra portughezilor de la FC Porto. Meciurile din optimile de finală sunt programate pe 21/22 februarie.
Dacă va trece de FC Porto, Viitorul Constanța va întâlni în sferturi câștigătoarea dintre FC Barcelona și Borussia Dortmund.
Optimea 1: CSKA Moscova – Rosenborg
Optimea 2: Atletico Madrid – Sevilla
Optimea 3: Barcelona – Borussia Dortmund
Optimea 4: Ajax Amsterdam – Dinamo Kiev
Optimea 5: AS Monaco – Real Madrid
Optimea 6: FC Salzburg – PSG
Optimea 7: PSV Eindhoven – Benfica Lisabona
Optimea 8: FC Porto – FC VIITORUL
Program sferturi de finală (7/8 martie 2017):
Sfert 1: Optimea 5 – Optimea 4
Sfert 2: Optimea 1 – Optimea 7
Sfert 3: Optimea 3 – Optimea 8
Sfert 4: Optimea 6 – Optimea 2
Program semifinale (21 aprilie 2017):
Semifinala 1: Sfert 1 – Sfert 2
Semifinala 2: Sfert 3 – Sfert 4
Constănțenii antrenați de Nicolae Roșca vor avea o misiune dificilă, în deplasare, contra portughezilor de la FC Porto. Meciurile din optimile de finală sunt programate pe 21/22 februarie.
Dacă va trece de FC Porto, Viitorul Constanța va întâlni în sferturi câștigătoarea dintre FC Barcelona și Borussia Dortmund.
Programul complet al optimilor de finală Youth League (21/22 februarie 2017):
Optimea 1: CSKA Moscova – Rosenborg
Optimea 2: Atletico Madrid – Sevilla
Optimea 3: Barcelona – Borussia Dortmund
Optimea 4: Ajax Amsterdam – Dinamo Kiev
Optimea 5: AS Monaco – Real Madrid
Optimea 6: FC Salzburg – PSG
Optimea 7: PSV Eindhoven – Benfica Lisabona
Optimea 8: FC Porto – FC VIITORUL
Program sferturi de finală (7/8 martie 2017):
Sfert 1: Optimea 5 – Optimea 4
Sfert 2: Optimea 1 – Optimea 7
Sfert 3: Optimea 3 – Optimea 8
Sfert 4: Optimea 6 – Optimea 2
Program semifinale (21 aprilie 2017):
Semifinala 1: Sfert 1 – Sfert 2
Semifinala 2: Sfert 3 – Sfert 4
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole din aceeași secțiune
Vineri, 10 Februarie 2017
Vineri, 10 Februarie 2017
Vineri, 10 Februarie 2017
Vineri, 10 Februarie 2017
Vineri, 10 Februarie 2017
Vineri, 10 Februarie 2017
Vineri, 10 Februarie 2017
Vineri, 10 Februarie 2017
Vineri, 10 Februarie 2017
Vineri, 10 Februarie 2017
Joi, 09 Februarie 2017
Joi, 09 Februarie 2017