FC Viitorul a câștigat cu emoții pe terenul Academicii Clinceni

295

Etapa a 2-a din play-out-ul Ligii I la fotbal a adus formației FC Viitorul primul succes, jucătorii pregătiți de Gheorghe Hagi trecând de Academica Clinceni, scor 3-2, la capătul unui meci cu răsturnări pe tabelă.

Viitorul a condus cu 1-0, după reușita lui Cristi Ganea, aflat la meciul cu numărul 100 în tricoul echipei constănțene, gazdele au egalat până la pauză și au preluat conducerea la începutul reprizei secunde, dar fotbaliștii de la țărmul mării au punctat decisiv prin Gabi Iancu, din penalty, și Rivaldinho.

Cu această victorie, FC Viitorul a acumulat 24 de puncte în play-out și se află pe locul 7, scăpând de emoțiile retrogradării.
În etapa a 3-a din play-out, FC Viitorul va întâlni, pe teren propriu, vineri, 13 martie, de la ora 20.30, pe CSM Politehnica Iași.