FC Farul, doar egal pe teren propriu, cu Gloria Buzău

199

FC Farul a avut parte de un meci extrem de dificil, sâmbătă, pe teren propriu, împotriva Gloriei Buzău, în etapa a 4-a din Liga 2.

Constănţenii au început bine meciul, iar în minutul 6, Stoica l-a învins cu un şut la colţul lung pe portarul Stoian. 10 minute mai târziu, Farul a dus scorul la 2-0, după un autogol semnat de Huiban. Până la pauză, buzoienii au redus din diferenţă, prin C. Stoica, în urma unei greşeli a portarului Udeanu.

Jocul Farului a scăzut în intensitate în partea a doua, iar acelaşi C. Stoica a restabilit egalitatea pe tabelă, din penalty, 2-2 fiind scorul final.

FC Farul ocupă locul 5 în clasamentul Ligii 2, cu 7 puncte, iar în etapa viitoare, va juca în deplasare, cu Unirea Slobozia.