Divizia A1 la volei masculin

CVM Tomis se descurcă și fără Stoev: 3-1 cu CSM București

331
Chiar dacă au fost lăsați baltă de antrenorul bulgarul Martin Stoev, în urmă cu câteva zile, voleibaliștii de la CVM Tomis Constanța au demonstrat, sâmbătă, la Sala Sporturilor, că rezultatele obținute în startul acestui an nu au fost întâmplătoare și au reușit să învingă, scor 3-1, și pe CSM București, continuând astfel seria victoriilor consecutive din campionat.
Chiar dacă s-au încălzit mai greu și au pierdut primul set, 20-25, Radu Began & Co. au reușit să strângă rândurile și să și le adjudece pe următoarele trei fără prea mari emoții: 25-23, 25-20, 25-20.
Iată și celelalte rezultate ale celei de-a XX-a etape a DA1 la volei masculin: U Timișoara - CSU Galați 3-0, Dinamo București - Unirea Dej 3-1, VCM LPS Piatra Neamț - U Cluj 3-0, SCM U Craiova - Remat Zalău 1-3, Știința Explorări Baia Mare - Steaua București 3-0.
Clasament. 1. Remat Zalău (49 p), 2. CVM Tomis Constanța (48 p), 3. CS Dinamo București (39 p).

Cannestracci, noul antrenor
Victoria în fața bucureștenilor a liniștit apele la club, iar noul tehnician al CVM Tomis, argentinianul Jorge Cannestracci, va putea să se concentreze strict asupra meciului de miercuri, cu Maccabi Tel Aviv, din prima manșă a sferturilor de finală ale Challenge Cup.