Cristina Bujin, medaliată cu argint la Naționalele de atletism

290

Atleta constănțeană Cristina Bujin a participat, week-end-ul trecut, la Campionatul Național pentru seniori, competiție care a avut loc la Complexul "Lia Manoliu" din București.

Sportiva de la malul mării a concurat la proba de triplusalt și a reușit să sară 13,51 metri. Ea are dublă legitimare, concurând pentru CS Farul Constanța, dar și pentru Rapid București.

Cristina Bujin a terminat pe locul al doilea și a cucerit medalia de argint, reușind să depășească pe podium o altă sportivă din Constanța, Cristina Toma, care în prezent este legitimată la Rapid București și la CSM Craiova.

Atleta de pe litoral este antrenată de Daniel Cojocaru, cel care îi este alături la toate competițiile la care participă.
Un alt sportiv constănțean s-a remarcat, la rându-i, la ediția din acest an a Campionatelor Naționale. Este vorba despre Vlad Bădescu, atlet antrenat de Alin Larion, care a cucerit două medalii de bronz la triplu salt, atât la seniori, cât și la juniori.