Ciclism / Trei sportivi de la CS Medgidia, pe podium la Explorer MTB Challenge

172
Ciclism / Trei sportivi de la CS Medgidia, pe podium la Explorer MTB Challenge - 24010206532536025114315687567720-1629710611.jpg

Adrian Moldoveanu, coordonatorul secţiei de ciclism din cadrul Clubului Sportiv Medgidia, s-a clasat pe locul trei la competiţia Explorer MTB Challenge - „back to the roots”, desfăşurată pe dealurile Argeşului, în comuna valea Iaşului. La categoria „Master” (tură scurtă), rutierul constănţean şi-a trecut în cont locul trei, iar la general, locul 16, din 160 de participanţi aliniați la linia de start.

Și la această competiție, concursul pentru copii a fost nelipsit. Nikolas Prică a terminat pe locul 2 la grupa de vârstă 5-6 ani, în timp ce Vlad David a reușit un loc 6, la 7-8 ani.

„A fost un eveniment dedicat mișcării, prieteniei și pasiunii pentru ciclism cu două trasee: unul de XC Marathon de 60 km și un traseu scurt de 37 km pe dealurile Argeșului”, au transmis reprezentanţii CS Medgidia.