"Bătrâna Doamnă", victorie la ultima fază. Juventus este sigură de calificare

889

Juventus Torino a trăit periculos aseară la Moscova, în deplasarea cu Lokomotiv, din Grupa D a Ligii Campionilor.

"Bătrâna Doamnă" a deschis repede scorul prin Aaron Ramsey în minutul 4, însă s-a văzut egalată în minutul 12, după un gol înscris de Miranchuk.

Pe un frig pătrunzător, Juventus a continuat să atace și într-un final a fost răsplătită. Diego Costa a înscris în minutul 93 și a adus toate cele 3 puncte pentru italieni.

Juventus este pe primul loc în Grupa D, cu 10 puncte, fiind urmată de Atletico Madrid, cu 7 puncte. Spaniolii au pierdut pe terenul nemților de la Bayer Leverkusen, scor 1-2. Pe 3 este Lokomotiv Moscova, cu 3 puncte, iar pe 4 se află Bayer Leverkusen, cu același număr de puncta, însă cu un golaveraj inferior.