Baschet / Vlad Corpodean, de la BC Athletic Neptun: „Avem un mic avantaj faţă de CSM Galaţi”

128
Baschet / Vlad Corpodean, de la BC Athletic Neptun: „Avem un mic avantaj faţă de CSM Galaţi” - 26990523630947399452168149855161-1640786987.jpg

Căpitanul echipei masculine de baschet BC Athletic Neptun Constanţa, Vlad Corpodean, a declarat că, după victoria de la Sala Sporturilor, „Gladiatorii din Tomis” au un mic avantaj înaintea returului cu CSM Galaţi, din sferturile de finală ale Cupei României.

„A fost un meci de apărare, am câștigat prima manșă, am luat un mic avantaj, unul mai mult moral, pentru că practic nouă puncte nu vor conta prea mult, se pot duce foarte ușor în baschet.

A fost un meci benefic, în special datorită energiei aduse de jucătorii noi”, a declarat Vlad Corpodean.

BC Athletic Neptun Constanţa s-a impus, cu scorul de 73-64, în faţa celor de la CSM Galaţi, într-o partidă disputată la Sala Sporturilor, contând pentru prima manşă a sferturile de finală ale Cupei României.

Manşa a doua este programată joi, 30 decembrie, de la ora 19.00, în municipiul de pe malul Dunării.