Atletism / Patru medalii pentru alergătorii români, la Campionatul Balcanic de semi-maraton

115
Atletism / Patru medalii pentru alergătorii români, la Campionatul Balcanic de semi-maraton - 24172164392083720517419463676665-1631621280.jpg

La Bitola (Macedonia de Nord), s-a desfășurat cea de-a 10-a ediție a Campionatului Balcanic de semi-maraton, competiție unde România a fost prezentă cu patru alergători care au câștigat patru medalii, informează Federaţia Română de Atletism.

În ceea ce priveşte strălucirea medaliilor, una a fost de aur, la individual, prin Alexandru Ilie Corneschi, iar celelalte trei, de argint - Liliana Maria Dragomir la individual, plus echipele masculină, respectiv, feminină.

Ștefan Iulius Gavril a sosit al șaselea, în timp ce Nicoleta Ciortan a fost a șaptea.