ASA TÂRGU MUREȘ - STEAUA, remiză, în etapa a 13-a din Liga I. VEZI CLASAMENTUL

125
ASA TÂRGU MUREȘ - STEAUA, remiză, în etapa a 13-a din Liga I. VEZI CLASAMENTUL - asasteaua660x403-1477252920.jpg

Steaua a remizat, duiminică, în meciul cu ASA Târgu Mureș din deplasare, scor 1-1 în etapa a 13-a din Liga I.

Steaua a făcut un joc modest, dar chiar și așa a controlat meciul. ASA a făcut un joc de așteptare și a reușit să dea lovitura în minutul 74, prin Benjamin Kuku. Atacantul venit de la Academica Clinceni a fost servit excelent de Morar și a reușit să împingă mingea în plasă. Roș-albaștrii au rămas în 10 oameni în minutul 83, când Jakolis a lovit un adversar cu cotul și a fost eliminat, scrie romaniatv.net

Steaua a reușit să înscrie în cele din urmă în minutul 90. Moke a reușit să înscrie din apropiere, cu capul.

Steaua este la al doilea meci fără victorie în Liga I, dar rămâne în fruntea clasamentului, cu trei puncte față de a doua clasată, CSU Craiova.

ASA TÂRGU MUREȘ - STEAUA 1-1

Au marcat: Kuku 74 / Moke 88

Tot duminică: CSMS IAȘI - FC VOLUNTARI 1-2.