Arbitrul Marius Avram, scos cu targa de pe teren

224

Arbitrul Marius Avram s-a accidentat în timpul meciului Honved Budapesta – FK Rabotnicki Skopje, din turul 1 preliminar al Europa League, și a fost scos cu targa de pe teren, potrivit realitateasportiva.net.

Potrivit presei ungare, Marius Avram și-a luxat glezna în minutul 27 al partidei, la scorul de 2-0 pentru Honved.

Rezerva Iulian Călin a fost nevoit să arbitreze la centru. Călin i-a arătat cartonașul roșu unui jucător din echipa oaspeților și a acordat un penalty pentru Honved, în minutul 62, din care gazdele au marcat al treilea gol.

Din brigada de arbitri au mai făcut parte asistenții Cristian Orbuleț și Vladimir Urzică, potrivit realitateasportiva.net.