Accidentare gravă pentru Adrian Mutu în Franța

136

Ghinion teribil pentru Adrian Mutu la meciul Ajaccio-Montpellier, scor 2-1, disputat sâmbătă seară, în etapa a 34-a din Ligue 1. Adrian Mutu a ieșit de pe teren în minutul 28, accidentat. În minutul 13, Mutu s-a ciocnit violent cu Jourdren, portarul lui Montpellier, care n-a mai putut continua meciul, atacantul român fiind avertizat cu cartonaș galben. Golgheterul corsicanilor s-a accidentat și el, dar  a reintrat pe teren după ce a primit îngrijiri medicale la coapsa stângă. Ba, în minutul 20, a avut o cazie de gol! În minutul 28, Mutu a cedat și a fost înlocuit, acuzând în continuare dureri, scrie realitatea.net.

Mutu a ieșit la 0-0. Ajaccio a rămas apoi în 10 oameni, a fost condusă cu 1-0, dar a întors rezultatul și, după restabilirea echilibrului numeric, s-a impus cu golul victoriei marcat în minutul 90. În urma acestui rezultat, cu patru etape înainte de finalul sezonului, Ajaccio are patru puncte peste primul loc retrogradabil, completează sursa citată.