Care este programul Zilelor Recoltei de la Cernavodă
248
Articole de la același autor
Comunitatea musulmană celebrează Kurban Bayramul. Ce spune tradiția
12 Septembrie 2016
Se inaugurează Centrul Socio-Educativ din Cumpăna
07 Septembrie 2016
Agapă frățească la Cumpăna de Sf. Cuvioasă Parascheva
13 Octombrie 2016
Agapă frățească la Cumpăna, de hramul Bisericii "Sfânta Parascheva"
14 Octombrie 2016
Trei copii din centre de asistență maternală au fost botezați la Cumpăna
14 Octombrie 2016
Primăria și Consiliul Local Cernavodă organizează în perioada 14-16 octombrie 2016 Zilele Recoltei. Centrul Civic va găzdui Târgul de Toamnă, iar piațeta din fața primăriei va fi gazda activităților artistice care se vor desfășura pe o scenă profesională, conform următorului program:
VINERI 14 octombrie
• 14.00-16.00 Jocuri de toamnă (centrul civic)
• 16.00-17.00 Parada ansamblurilor Festivalului ETHNOS
• 17.00-23.00 Program aristic oferit de:
1. Ansamblul AS- CLASS și FETELE DOBROGENE - Cernavodă
2. Corul CEAIKA MANGALIA
3. Ansamblul AMZACENII YILDIZAR - Amzacea
4. Ansamblul de Copii MELEKLER – Constanța
5. Ansamblurile CHITALISTE PROBUDA 1896 din Pobeda Dobrich și – VETRINO din Varna, alături de solista Marina Hristova
6. Trupa de dansuri "Audeo"-Casa de Cultură Cernavodă
7. Trupa de dansuri "Kids Dance"- Casa de Cultură Cernavodă
8. Grupul vocal "Trio Cantado"- Casa de Cultură Cernavodă
9. Mihai Calin si solisti de muzica populara invitati
10. Interpreții de muzică popular Roxana Popescu și Sorin Banciu
11. Solistul de muzică ușoară DAN ȚĂRANU
12. Invitați speciali: Trupa TALISMAN
SÂMBĂTĂ 15 OCTOMBRIE
• 14:00-16:00 Jocuri de toamnă și Storsul Strugurilor (central civic)
• 16:00-16:00 Parada ansamblurilor Festivalului ETHNOS
• 17:00-23.00 Program artistic oferit de:
1. Ansamblul MUGURELUL – Cernavoda
2. Ansamblul KARASU – Medgidia
3. Ansamblul ROZA – Ghindărești
4. Ansamblul Dobrogeanca si Armanamea – Ovidiu
5. Grupul vocal – LADY’S DOBROGEA – Constanța
6. Mihai Calin si solisti de muzica populara invitați
7. Trupa de dansuri "Kids Dance"- Casa de Cultură Cernavodă
8. Interpreta de muzică populară Maria Zamfir
9. Interpreta de muzică populară Petruța Simion
10. Interpretele de muzică popular Didi Odagiu, Maria Panov, Viorica Nica și Virginia Ciorogaru
11. Invitat specială ANETA STAN
DUMINICĂ 16 OCTOMBRIE
• 14:00-16:00 Jocuri de toamnă (central civic)
• 16:00-16:00 Parada ansamblurilor Festivalului ETHNOS
• 17:00-23.00 Program artistic oferit de:
1. Trupa de dansuri AUDEO- Casa de Cultură Cernavodă
2. Ansamblul DOINA CASIMCEI, Casimcea
3. Ansamblul Uniunii Lipovenilor, Constanța
4. Ansamblul SILISTEANCA
5. Ansamblul LUMINITE DOBROGENE, Lumina
6. Ansamblul TEKIR – TECHIRGHIOL
7. Ansamblul Izvorașul Dobrogean – Fântânele
8. Trupa de dansuri "Kids Dance"- Casa de Cultură Cernavodă
9. Solista Anastasia Apostu
10. Instrumentistul Alexandru Stângă, Cumpăna
11. Interpreții de muzică populară Florin Constantin, Angela Mogâlă, Didi Odagiu, Mihai Oprea, George Bărboiu
12. TARAFUL CASEI DE CULTURA I.D. CHIRESCU CERNAVODA
VINERI 14 octombrie
• 14.00-16.00 Jocuri de toamnă (centrul civic)
• 16.00-17.00 Parada ansamblurilor Festivalului ETHNOS
• 17.00-23.00 Program aristic oferit de:
1. Ansamblul AS- CLASS și FETELE DOBROGENE - Cernavodă
2. Corul CEAIKA MANGALIA
3. Ansamblul AMZACENII YILDIZAR - Amzacea
4. Ansamblul de Copii MELEKLER – Constanța
5. Ansamblurile CHITALISTE PROBUDA 1896 din Pobeda Dobrich și – VETRINO din Varna, alături de solista Marina Hristova
6. Trupa de dansuri "Audeo"-Casa de Cultură Cernavodă
7. Trupa de dansuri "Kids Dance"- Casa de Cultură Cernavodă
8. Grupul vocal "Trio Cantado"- Casa de Cultură Cernavodă
9. Mihai Calin si solisti de muzica populara invitati
10. Interpreții de muzică popular Roxana Popescu și Sorin Banciu
11. Solistul de muzică ușoară DAN ȚĂRANU
12. Invitați speciali: Trupa TALISMAN
SÂMBĂTĂ 15 OCTOMBRIE
• 14:00-16:00 Jocuri de toamnă și Storsul Strugurilor (central civic)
• 16:00-16:00 Parada ansamblurilor Festivalului ETHNOS
• 17:00-23.00 Program artistic oferit de:
1. Ansamblul MUGURELUL – Cernavoda
2. Ansamblul KARASU – Medgidia
3. Ansamblul ROZA – Ghindărești
4. Ansamblul Dobrogeanca si Armanamea – Ovidiu
5. Grupul vocal – LADY’S DOBROGEA – Constanța
6. Mihai Calin si solisti de muzica populara invitați
7. Trupa de dansuri "Kids Dance"- Casa de Cultură Cernavodă
8. Interpreta de muzică populară Maria Zamfir
9. Interpreta de muzică populară Petruța Simion
10. Interpretele de muzică popular Didi Odagiu, Maria Panov, Viorica Nica și Virginia Ciorogaru
11. Invitat specială ANETA STAN
DUMINICĂ 16 OCTOMBRIE
• 14:00-16:00 Jocuri de toamnă (central civic)
• 16:00-16:00 Parada ansamblurilor Festivalului ETHNOS
• 17:00-23.00 Program artistic oferit de:
1. Trupa de dansuri AUDEO- Casa de Cultură Cernavodă
2. Ansamblul DOINA CASIMCEI, Casimcea
3. Ansamblul Uniunii Lipovenilor, Constanța
4. Ansamblul SILISTEANCA
5. Ansamblul LUMINITE DOBROGENE, Lumina
6. Ansamblul TEKIR – TECHIRGHIOL
7. Ansamblul Izvorașul Dobrogean – Fântânele
8. Trupa de dansuri "Kids Dance"- Casa de Cultură Cernavodă
9. Solista Anastasia Apostu
10. Instrumentistul Alexandru Stângă, Cumpăna
11. Interpreții de muzică populară Florin Constantin, Angela Mogâlă, Didi Odagiu, Mihai Oprea, George Bărboiu
12. TARAFUL CASEI DE CULTURA I.D. CHIRESCU CERNAVODA
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole din aceeași secțiune
Vineri, 14 Octombrie 2016
Vineri, 14 Octombrie 2016
Vineri, 14 Octombrie 2016
Vineri, 14 Octombrie 2016
Vineri, 14 Octombrie 2016
Joi, 13 Octombrie 2016
Vineri, 14 Octombrie 2016
Vineri, 14 Octombrie 2016
Joi, 13 Octombrie 2016
Vineri, 14 Octombrie 2016
Vineri, 14 Octombrie 2016
Vineri, 14 Octombrie 2016