Care este programul Zilelor Recoltei de la Cernavodă

Vineri, 14 Octombrie 2016, 14:54
227
Primăria și Consiliul Local Cernavodă organizează în perioada 14-16 octombrie 2016 Zilele Recoltei. Centrul Civic va găzdui Târgul de Toamnă, iar piațeta din fața primăriei va fi gazda activităților artistice care se vor desfășura pe o scenă profesională, conform următorului program:

VINERI 14 octombrie

• 14.00-16.00 Jocuri de toamnă (centrul civic)

• 16.00-17.00 Parada ansamblurilor Festivalului ETHNOS

• 17.00-23.00 Program aristic oferit de:

1. Ansamblul AS- CLASS și FETELE DOBROGENE - Cernavodă

2. Corul CEAIKA MANGALIA

3. Ansamblul AMZACENII YILDIZAR - Amzacea

4. Ansamblul de Copii MELEKLER – Constanța

5. Ansamblurile CHITALISTE PROBUDA 1896 din Pobeda Dobrich și – VETRINO din Varna, alături de solista Marina Hristova

6. Trupa de dansuri "Audeo"-Casa de Cultură Cernavodă

7. Trupa de dansuri "Kids Dance"- Casa de Cultură Cernavodă

8. Grupul vocal "Trio Cantado"- Casa de Cultură Cernavodă

9. Mihai Calin si solisti de muzica populara invitati

10. Interpreții de muzică popular Roxana Popescu și Sorin Banciu

11. Solistul de muzică ușoară DAN ȚĂRANU

12. Invitați speciali: Trupa TALISMAN

SÂMBĂTĂ 15 OCTOMBRIE

• 14:00-16:00 Jocuri de toamnă și Storsul Strugurilor (central civic)

• 16:00-16:00 Parada ansamblurilor Festivalului ETHNOS

• 17:00-23.00 Program artistic oferit de:

1. Ansamblul MUGURELUL – Cernavoda

2. Ansamblul KARASU – Medgidia

3. Ansamblul ROZA – Ghindărești

4. Ansamblul Dobrogeanca si Armanamea – Ovidiu

5. Grupul vocal – LADY’S DOBROGEA – Constanța

6. Mihai Calin si solisti de muzica populara invitați

7. Trupa de dansuri "Kids Dance"- Casa de Cultură Cernavodă

8. Interpreta de muzică populară Maria Zamfir

9. Interpreta de muzică populară Petruța Simion

10. Interpretele de muzică popular Didi Odagiu, Maria Panov, Viorica Nica și Virginia Ciorogaru

11. Invitat specială ANETA STAN

DUMINICĂ 16 OCTOMBRIE

• 14:00-16:00 Jocuri de toamnă (central civic)

• 16:00-16:00 Parada ansamblurilor Festivalului ETHNOS

• 17:00-23.00 Program artistic oferit de:

1. Trupa de dansuri AUDEO- Casa de Cultură Cernavodă

2. Ansamblul DOINA CASIMCEI, Casimcea

3. Ansamblul Uniunii Lipovenilor, Constanța

4. Ansamblul SILISTEANCA

5. Ansamblul LUMINITE DOBROGENE, Lumina

6. Ansamblul TEKIR – TECHIRGHIOL

7. Ansamblul Izvorașul Dobrogean – Fântânele

8. Trupa de dansuri "Kids Dance"- Casa de Cultură Cernavodă

9. Solista Anastasia Apostu

10. Instrumentistul Alexandru Stângă, Cumpăna

11. Interpreții de muzică populară Florin Constantin, Angela Mogâlă, Didi Odagiu, Mihai Oprea, George Bărboiu

12. TARAFUL CASEI DE CULTURA I.D. CHIRESCU CERNAVODA

Pagina a fost generata in 0.6541 secunde