Victoria Cumpăna, meci important în Cupa României

280

Miercuri, 14 august, de la ora 17.30, sunt programate partidele din al doilea tur al fazei naționale a Cupei României la fotbal, ediția 2019-2020. În această fază a competiției vor evolua cele 38 de câștigătoare ale fazei întâi și 22 de echipe care au evoluat în ediția precedentă a Ligii a 3-a. Meciurile vor avea loc într-o singură manșă, iar în caz de egalitate după 90 de minute de joc vor urma prelungirile. Dacă egalitatea va persista se vor executa lovituri de departajare pentru stabilirea formațiilor calificate în al treilea tur.

Reprezentanta județului Constanța, Victoria Cumpăna (Liga a IV-a), va evolua pe teren propriu, urmând să întâlnească echipa Pescărușul Sarichioi (Liga a IV-a din județul Tulcea). În primul tur, Victoria Cumpăna a eliminat-o pe Axiopolis Cernavodă (Liga a 3-a), cu scorul de 6-0 (3-0), iar Pescărușul Sarichioi a trecut de CS Medgidia (Liga a 3-a), cu scorul de 2-1 (1-1).