Trei goluri în amicalul FC Viitorul - Dunărea Călărași

294

Într-o partidă amicală desfășurată sâmbătă, FC Viitorul a fost învinsă, scor 1-2 (0-0), pe terenul celor de la Dunărea Călărași.

Constănțenii au marcat primii, prin Paul Iacob (min. 50), care a reluat în plasă, din șase metri, mingea centrată din corner de Lyes Houri. Gazdele antrenate de Dan Alexa au revenit în joc prin golul reușit de Valentin Munteanu, în minutul 66, iar Georgian Honciu a marcat golul victoriei, în minutul 70.

Managerul constănțenilor, Gheorghe Hagi, a folosit o formulă compusă din jucători ai grupelor U17 și U19 ai Academiei.

Au lipsit nu mai puțin 16 jucători: Tudor Băluță, Denis Drăguș și Mailson Lima - convocați la naționalele de seniori, Ianis Hagi, Andrei Ciobanu, Virgil Ghiță, Radu Boboc și Alexandru Mățan - convocați la naționala României U21, Alexi Pitu - convocat la naționala României U17, Alexandru Șerban - convocat la naționala României U19, iar Bogdan Țîru, Valentin Cojocaru, Ionuț Vînă, Mihai Voduț, Dani Lopez și Robert Băjan au lipsit din motive diverse.