Tomitanii, ciuca bătăilor în Superliga de rugby! Înfrângere acasă, cu Gloria Buzău

153

Stadionul "Mihail Naca" din Constanța a găzduit, sâmbătă, meciul contând pentru etapa a 7-a din Superliga de rugby dintre formația gazdă Tomitanii și SCM Gloria Buzău.

Aflate pe ultimele locuri ale clasamentului, cele două formații au oferit un joc spectaculos, în care oaspeții s-au distanțat pe final, deși, la jumătatea reprizei secunde, scorul era doar 24-22 pentru buzoieni. Scorul final a fost 45-22 (la eseuri 6-3) pentru SCM Gloria, care a condus și la pauză cu 17-10.

Punctele gazdelor au fost reușite de Florian Ciocoiu (două încercări), Răzvan Barbu (o încercare), Darren Baron (două transformări și o lovitură de pedeapsă).

Etapa viitoare, sâmbătă, 19 octombrie, Tomitanii vor juca, tot la Constanța, cu Știința Baia Mare.