Simona Halep victorie cu Johanna Konta, în turul 2 al Madrid Open

199

UPDATE / Simona Halep - Johanna Konta, 7-5, 6-1, în turul 2 al Madrid Open, după un meci al contrastelor

***

Simona Halep, locul 3 WTA, joacă, azi, de la ora 13.00, în turul al doilea al Madrid Open, împotriva britanicei Johanna Konta, locul 41 WTA. Partida este prima de pe arena centrală, Manolo Santana. Meciul dintre Simona Halep și Johanna Konta este live text pe www.digi24.ro și live video pe DigiSport 2 și www.digisport.ro.

ora 14.43 Victorie, Simona Halep!!!!, după un meci al contrastelor. Un prim set spectaculos și lung și un set doi în care Konta a fost ca și invizibilă

ora 14.35 Halep se desprinde la trei breakuri fata de Konta și servește pentru meci. Este 5-1 pentru româncă.

ora 14.21 Este 3-0 pentru Halep în setul secund după ce a căștigat cinci game-uri la rând. Konta pare total dărâmată după ce primul set i-a scăpat printre degete. Britanica nu se mai poate concentra, însă în tenis situația se poate răsturna în orice moment. Iar Halep are un apetit pentru partidele dramatice

ora 14.10 Set, Halep, după cel mai lung game de până acum al meciului. Jucătoarea din România a căștigat primul set prin break.

ora 13.59 Este 6-5 pentru Simona Halep, care își reproșează să nu mai greșească "cu dreapta aia". Un meci dificil, însă cu un serviciu bun pentru Halep - 82% reușită - și presărat de lovituri spectaculoase ale româncei

ora 13.41 Este 4-4 și egalitatea se restabilește în acest meci monoton. Halep recuperează breakul și face imediat 5-4. Servește Konta pentru a rămâne în set

ora 13.26 Este 3-2 pentru Konta, însă Halep pare că și-a intrat în ritm și a reușit o lovitură la care publicul a izbucnit în aplauze

ora 13.20 Konta face breakul și preia conducerea meciului

ora 13.13 Halep își face serviciul, nu fără emoții

ora 13.08 A început meciul dintre Simona Halep și Johanna Konta, cu jucătoarea din România la serviciu

ora 13.05 Simona Halep și Johanna Konta au intrat pe teren pentru încălzirea dinaintea meciuri

sursa: digi24.ro