S-au marcat două goluri în meciul dintre Viitorul Constanța și Dinamo

135

Viitorul Constanța a remizat pe teren propriu cu Dinamo București, scor 1-1 (0-0), într-un meci disputat, azi, în etapa a 3-a a Ligii I de fotbal.

Viitorul a punctat prin Răzvan Marin, în debutul reprizei secunde (minutul 47), și a condus până în minutul 79, când Patrick Petre, a adus egalarea, la mai puțin de zece minute de la intrarea în joc. Răzvan Marin este fiul lui Petre Marin, iar Patrick Petre, fiul lui Florentin Petre, scrie Agerpres.

Cele două echipe sunt neînvinse în actualul sezon. Dinamo a urcat provizoriu pe locul 2, cu 5 puncte (o victorie, două remize), cu un atac modest, doar două goluri marcare, apărarea primind însă un singur gol. Viitorul, pe locul 6, are 3 puncte, obținute din tot atâtea remize, golaverajul echipei fiind 5-5.