Peste 250 de karateka, la Dobrogea Karate Cup - VIVO!

600

Week-end-ul recent încheiat, în incinta Complexului Vivo!, a avut loc cea de-a V-a ediție a concursului "Dobrogea Karate Cup - Vivo!", competiție ce a adunat peste 250 de karateka de toate vârstele, legitimați la 14 cluburi din întreaga România, practicanți ai stilului Shotokan, probele kata și kumite.

Competiția a fost dominată de către Clubul Sportiv Karate Dinamic Constanța, care s-a clasat pe prima poziție în clasamentul final pe medalii, iar un alt club dobrogean, Energy Năvodari, a terminat concursul pe locul patru.

Competiția a fost organizată de CS Karate Dinamic Constanța, împreună cu Complexul Vivo!, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret și Primăria Constanța.