"Oaia neagră" a echipei. Despre el, Cornel Dinu a spus că "nu are față de Națională"

449

Deși Victor Pițurcă a reușit să impresioneze o țară întreagă în urma victoriei de aseară împotriva Turciei, Cornel Dinu spune că acesta a făcut o alegere greșită atunci când a ales să-l bage în teren pe copilul său de suflet.

Mijlocașul Răzvan Cociș a fost singurul jucător al naționalei României care nu s-a ridicat la nivelul așteptărilor. Gafele lui puteau să ne coste două puncte, titrează cei de la Pro Sport. Două faze, cu Răzvan Cociș în rol principal, au rămas în memoria suporterilor.

În minutul 63, Marica a trimis o pasă excelentă pentru mijlocaș, care, singur cu portarul, din 17 metri, a trimis în peluză. A doua fază a fost reprezentată de o pasă greșită a lui Cociș, în finalul meciului, care s-a transformat într-o ocazie de gol pentru adversari. "Eu n-aș fi apelat la Cociș ca să ne apărăm în ultimele 20 de minute. Cociș nu cred că are față de națională", a declarat Cornel Dinu, după Turcia-România 0-1.