O nouă victorie pentru FC Viitorul, în Antalya

120

Campioana României la fotbal, FC Viitorul, a obținut a doua victorie în cantonamentul din Turcia (Antalya), ieri, împotriva echipei Cernomorets Odessa (Ucraina), scor 2-1 (0-0). Golurile formației pregătite de Gheorghe Hagi au fost reușite de Andrei Ciobanu (min. 61) și Alexi Pitu (min. 77 - penalty).

În partida de ieri, a debutat și portarul în vârstă de 22 de ani Valentin Cojocaru, cel care a semnat cu FC Viitorul pentru un sezon și jumătate, cu opțiune de prelungire pentru încă doi ani. Cojocaru a mai evoluat în România la FCSB și a mai fost legitimat - fără a evolua însă niciun minut! - la Crotone, Frosinone (ambele din Italia) și Apollon Limassol (Cipru).

FC Viitorul: Buzbuchi (min. 46, Cojocaru), Ghiță, Țîru, Horj (min. 68, Neciu), Lima (min. 46, Casap), Ciobanu, Dumitrescu, De Noijer, Voduț (min. 62, Pop), Drăguș (min. 76, Pitu), Gavra (min. 62, Mățan).