Messi a făcut din nou spectacol în tricoul Barcelonei, la meciul cu Levante

98

Vedeta argentiniană Leo Messi a făcut din nou spectacol în campionatul de fotbal al Spaniei, duminică seara, cu o ''dublă'', o pasă de gol și un penalty ratat în meciul câștigat de FC Barcelona cu 4-1 pe Camp Nou, în fața echipei Levante.

Catalanii nu au reușit să înscrie în prima repriză, dar Messi a ieșit la rampă după pauză, oferind un assist lui Bartra (50), Neymar (56) a majorat diferența, iar micuțul argentinian a realizat ''dubla'' (61 — penalty, 90), irosind și un penalty în minutul 75. Pentru Levante a înscris Victor (66).

Rayo Vallecano, cu fundașul român Răzvan Raț titular, a obținut prima victorie din acest sezon, în etapa a patra, 1-0 cu Las Palmas, în deplasare. Raț a jucat tot meciul și a primit un cartonaș galben în min. 75.

Celta Vigo a produs surpriza, prin victoria cu 2-1 la Sevilla, în fața câștigătoarei Europa League.