45
Meci de coșmar pentru Pandurii în Europa League. Fiorentina a marcat golul victoriei în prelungiri - 5942772-1383854467.jpg

Pandurii Targu Jiu a bifat o noua înfrângere în grupele Europa League, gorjenii pierzând, scor 1-2, returul cu Fiorentina. Pandurii a condus dupa golul mondial al lui Eric, insa a cedat in ultimele 5 minute! Matos (86) si Borja Valero (90+2) au distrus visul unei victorii istorice pentru Tg. Jiu in Europa!

Echipele de start:

Pandurii Targu Jiu: Stanca - Ungurusan, Paraskevas, Erico, Momcilovici - Breeveld, Anton - Buleica, Eric, Distefano - Dos Santos. Antrenor: Cristian Pustai.

Fiorentina: Munua - Roncaglia, G.Rodriguez, Compper, Alonso - Cuadrado, Aquilani, Fernandez - Joaquin, Matos, Iakovenko. Antrenor: Vincenzo Montella.