Luptătoarea Andreea Ana a strălucit la turneul "Legendele Russe"

173

Zilele trecute, lotul național de cadete al României a fost prezent la Ruse (Bulgaria), pentru a lua parte la un puternic turneu internațional "Legendele Russe".

Finalul competiției a arătat superioritatea luptătoarelor tricolore, care au reușit să cucerească zece medalii. Cea mai impresionantă performanță îi aparține sportivei Andreea Ana, pregătită de antrenorul Marian Oancea la CS Mangalia. Vicecampioana mondială de la Tbilisi a câștigat aurul la categoria 52 de kg și a fost desemnată de către organizatori drept cea mai tehnică sportivă din concurs.

Tot de la CS Mangalia, Ana-Maria Pîrvu a cucerit medalia de bronz a categoriei 46 kg.

Celelalte medalii au fost obținute de Roxana Capezan (65 kg), Beatrice Ferent (49 kg), Roxana Trif (46 kg), Nicoleta Durac (40 kg) - aur, Gabriela Gorgos (43 kg) și Adina Irimia (70 kg) - argint, Simona Zidaru și Adina Giura (60 kg) - bronz.