LIVETEXT. Simona Halep - Serena Williams. Constănțeanca a ratat în "decisiv" calificarea în sferturi

466
LIVETEXT. Simona Halep - Serena Williams. Constănțeanca a ratat în

Simona Halep - Serena Williams 1-6, 6-4, 4-6, Australian Open. Simona a ratat în "decisiv" calificarea în sferturi

***

După victoria categorică reușită în turul al treilea de la Australian Open, cu Venus Williams, scor 6-2, 6-3, lidera WTA va da, astăzi, în "optimi", peste sora mai mică a americancei. "Serena era un adversar care mă intimida când eram mai tânără, dar nu mă mai simt așa", s-a automotivat românca, citată de  evz.ro

UPDATE, ora 12:05. 1-6, 6-4, 4-6. Două mingi de meci pentru Serena. GAME, SET si MECI!

UPDATE, ora 12:02. 1-6, 6-4, 4-5. Game la 0 pentru Simona! Acum să sperăm că Serena își va pierde concentrarea, iar Simona va găsi punctele câștigătoare.

UPDATE, ora 11:59. 1-6, 6-4, 3-5. Serena pierde doar o minge și se află, acum, în fața unui singur game de calificarea în sferturile de finală.

UPDATE, ora 11:54. 1-6, 6-4, 3-4. Din păcate, forehadul Simonei trimite minge în plasă, iar break-ul apare pentru americancă.

UPDATE, ora 11:49. 1-6, 6-4, 3-3. Trei mingi de break pentru Simona, în acest game, anulate de Serena cu primul serviciu. Simona a făcut semne către loja ei pentru ca cei prezenți acolo să o încurajeze mai des. Tot cu serviciul, Serena și-a procurat mingea de set, pe care a adjudecat-o.

UPDATE, ora 11:38. 1-6, 6-4, 3-2. Un nou game la 0 și pentru Simona! Este al treilea game "alb" consecutiv din acest set.

UPDATE, ora 11:36. 1-6, 6-4, 2-2. Răspunde și Serena cu un game la 0. Americanca a servit, pănă acum, 8 ași.

UPDATE, ora 11:33. 1-6, 6-4, 2-1. Simona răspunde bine și trece din nou la conducerea setului, după un game la 0.

UPDATE, ora 11:29. 1-6, 6-4, 1-1. Game, Serena. Încă o dată a trims formidabil la exterior, iar Simona nu a avut cum să returneze primul serviciu.

UPDATE, ora 11:25. 1-6, 6-4, 1-0. Game foarte echilibrat, cel mai lung de până acum, adjudecat de Simona, care începe să o plimbe pe Serena pe tot terenul.

UPDATE, ora 11:17. 1-6, 6-4. BREAK și SET! Simona egalează scorul la seturi, după o singură șansă!! A fost un game în care Serena a greșit mult la primul serviciu. 37 de minute a durat acest set, foarte echilibrat.

UPDATE, ora 11:11. 1-6, 5-4. Backhand superb al Simonei, game pentru jucătoarea noastră.

UPDATE, ora 11:06. 1-6, 4-4. Din păcate pentru Simona, serviciul Serenei este în continuare foarte bun, iar americanca egalează.

UPDATE, ora 11:04. 1-6, 4-3. Simona răspunde pe măsură, ca un adevarat lider de este și închide game-ul cu as! Să sperăm că Serena va începe să obosească și să-și piardă precizia la primul serviciu.

UPDATE, ora 10:58. 1-6, 3-3. Serena nu dă semne de oboseală și își adjudecă game-ul pe propriul serviciu tot la 0.

UPDATE, ora 10:58. 1-6, 3-2. Game, Simona, la 0! Jucătoarea noastră trece la conducerea setului. Cine știe, poate fi un moment de revenire pentru Halep...

UPDATE, ora 10:56. 1-6, 2-2. Break pentru Simona! A fost cel mai lung game de până acum. Simona a avut o primă minge de break, dar Serena a anulat-o cu un serviciu devastator. Americanca a avut șansa de a încheia game-ul, dar Simona a revenit. Serena nu a mai găsit terenul cu primul serviciu, Simona a ajuns să aibă o nouă minge de break și să-l adjudece, al doilea al său din acest meci.

UPDATE, ora 10:49. 1-6, 1-2. Serena is on fire! Break pentru americancă, într-un game în care Simona nu a putut să câștige mai mult de un punct.

UPDATE, ora 10:45. 1-6, 1-1. În continuare, Serena servește impecabil și nu are nicio emoție în a-și adjudeca game-urile. Evident, vorbim și de această dată de un game extrem de rapid, la 0.

UPDATE, ora 10:43. 1-6, 1-0. Simona a servit în deschiderea setului secund. Liderul WTA a revenit de la 15-30 și și-a câștigat pentru prima dată serviciul în acest meci.

UPDATE, ora 10:38. 1-6. Primul set este adjudecat de Serena Williams, după doar 20 de minute! Grație serviciului excelent, americanca și-a procurat trei mingi de set și a închis game-ul cu un as!

UPDATE, ora 10:37. 1-5. Break, Serena! Americanca zburdă pe teren, iar Simona nu găsește soluția pentru a stopa loviturile foarte precise ale adversarei.

UPDATE, ora 10:34. 1-4. Game pentru Serena, care a pus stăpânire pe joc. Serena se impune prin serviciul devastator. Cu toate astea, a fost un game în care Halep a condus cu 30-0, dar de la acel moment nu a mai câștigat niciun punct.

UPDATE, ora 10:29. 1-3. Al treilea game la rând câștigat de Serena, care se distanțează după un nou break. Avem deja trei break-uri în primele patru game-uri.

UPDATE, ora 10:26. 1-2. De această dată, Serena își câștigă game-ul pe propriul serviciu și trece la conducere. Serena pare intrată în partidă în aceste momente. Serviciul la teu a ajutat-o pe americancă să câștige game-ul.

UPDATE, ora 10:23. 1-1. Serena egalează printr-un rebreak. Multe greșeli neforțate din partea Simonei... Primul serviciu nu a ajutat-o pe jucatoarea noastră, care a făcut și o primă dublă greșeală.

UPDATE, ora 10:20. 1-0. Ce start pentru Simona, care punctează printr-un break la 0 primul game al meciului!

sursa livetext: digisport.ro