238
Livescore/ Eliza magistrală! România conduce cu 1-0. Urmează Daniela Doean Monteiro - tenisdemasa-1505649743.jpg

UPDATE 6 - Punct, set și meci. Eliza Samara o învinge pe Ying Han, scor 11-8, în setul decisiv și aduce României primul punct al finalei.

UPDATE 4 - Extraordinar! Constănțeanca a câștigat setul patru (11-8) și scorul este egal, 2-2. Se intră în set decisiv.

UPDATE 3 - Eliza pierde setul 3 cu 9-11, și este condusă cu 2-1. Constănțeanca a condus cu 9-8, însă a fost întoarsă de sportiva cu origini asiatice.

UPDATE 2 - Set fantastic realizat de Eliza Samara (12-10) care restabilește egalitatea, scor 1-1.

UPDATE 1 - Eliza Samara (28 ITTF) pierde primul set, cu 9-11, în fața nemțoaicei Ying Han (9 ITTF).

A început partida dintre Eliza Samara și Ying Han.

În doar câteva momente, începe partida dintre România și Germania, în finala Campionatului European de tenis de masă pe echipe, ce se dispută, în aceste zile, în Luxemburg.