909
LIVE TEXT / Simona Halep CÂȘTIGĂ meciul cu Elina Svitolina și SE CALIFICĂ în semifinale la Roland Garros - simona-1496838086.jpg

6-0 Game, Set și Meci Simona Halep! Românca reușește să întoarcă meciul după ce Svitolina a avut minge de meci.

5-0, Break Halep! Simona Halep câștigă încă un break și este la un game de calificarea în semifinale.

4-0, Game Halep! Simona este tot mai aproape de a câștiga meciul.

3-0, Break Halep! Svitolina nu reușește să își facă jocul datorită prestației excelente ale Simonei.

2-0 Game Halep! Simona câștigă punct după punct.

1-0, Break Halep: Halep începe perfect setul decisiv.

A început setul 3.

7-6 Tie-break Halep! Simona Halep duce meciul în decisiv!

6-6, Game Svitolina! Meci de infarct pe arena principală de la Roland Garros

6-5, Game Halep! Revenire spectaculoasă a Simonei Halep și este aproape de a câștiga setul 2.

5-5, Break Halep! Simona face un game superb și egalează

4-5, Game Halep! Românca câștigă un game extrem de disputat și se apropie la un singur game de Svitolina

3-5, Break Halep! Simona recuperează un break după un set de lovituri mult mai agresive.

2-5, Game Halep: Simona reușește să-și facă serviciul și reduce din diferență.

1-5, Game Svitolina: Elina își face serviciul și se distanțează decisiv

1-4, Break Svitolina! Simona Halep își pierde din nou serviciul, iar soarta meciului pare decisă.

1-3, Game Svitolina! Ucraineanca își câștigă serviciul fără emoții.

1-2, Game Halep! Simona depășește un game dificil și rămâne aproape de Svitolina.

0-2, Game Svitolina! Halep pierde după ce Svitolina își face serviciul la 0.

0-1, Break Svitolina! Ucraineanca începe bine și setul secund, câștigă pe serviciul Simonei după un game disputat

A început setul secund!

3-6, Game și set Svitolina! Simona Halep pierde primul set după o revenire de 3 seturi consecutive. Svitolina a reușit să închidă setul după un serviciu bine poziționat

3-5, Game Halep! Halep câștigă al doilea game consecutiv după mai multe greșeli ale Svitolinei.

2-5, Break Halep! Simona câștigă pentru prima oară pe serviciul Svitolinei după un game în care jucătoarea noastră a mărit intensitatea loviturilor și a dat primele semne că știe cum poate contracara jocul ofensiv al adversarei sale

1-5, Game Halep! În cele din urmă, Halep reușește să câștige primul game al partidei, după ce a salvat și o minge de set a Svitolinei. În continuare, Simona pare debusolată în teren

0-5, Game Svitolina: Soarta primului set pare scrisă. Svitolina câștigă un game extrem de dificil și se distanțează decisiv în prima manșă

0-4, Break Svitolina: Început de set horror pentru Simona, care își pierde încă o dată serviciul. Ucraineanca dictează punctele și o sufocă pe Simona, împingând-o mult în spatele terenului

0-3, Game Svitolina: Chiar dacă jucătoarea noastră a dat semne de revenire, Svitolina își face în cele din urmă serviciul, după un game în care a salvat o minge de break a Simonei. Momentan, românca nu reueșește să facă față jocului agresiv și loviturilor apăsate impuse de ucraineancă

0-2, Break Svitolina: Elina are un start de meci mai bun, reușește să câștige pe serviciul Simonei la capătul unui game pe care l-a dominat în întregime. În prealabil, Halep mai salvase alte două mingi de break

0-1, Game Svitolina: Ucraineanca câștigă la 0 game-ul inaugural

xxx

La această oră, pe zgura de la Roland Garros se dispută partida dintre constănțeanca Simona Halep și ucrainianca Elina Svitolina, contând pentru faza sferturilor de finală de la Roland Garros.

Începutul de set în aparține Svitolinei, care conduce cu 2-0 și servește.

Rămâneți pe Cuget Liber pentru a fi cu la curent cu desfășurarea partidei din capitala pariziană.