835
1
LIVE TEXT / HC Dobrogea Sud, evoluție curajoasă în meciul cu SC Magdeburg. La pauză, 13-10 pentru germani - handbal-1511102261.jpg

Partida retur dintre HC Dobrogea Sud și SC Magdeburg se va juca duminică, 26 noiembrie, de la ora 19, la Sala Sporturilor din Constanța.

UPDATE: SC Magdeburg ratează ultimul atac (aruncare peste poartă) iar meciul se încheie cu scorul final 27-25.

UPDATE: Constanța înscrie pentru 27-25 prin Soare și SC Magdeburg cere Time-out. Mai sunt 13 secunde de joc.

UPDATE: 27-24 pentru SC Magdeburg.

UPDATE:  GOL Malinoviæ! 26-24 și mai sunt 50 de secunde de joc.

UPDATE: 26-23. GOL Malinoviæ. Mai sunt de jucat două minute și jumătate.

UPDATE: Minutul 57, 26-22 SC Magdeburg gol printr-o aruncare de la 7 metri.

UPDATE: Scorul devine 25-22 în minutul 56.

UPDATE: GOL Buricea în minutul 56. 24-22.

UPDATE: Minutul 54. Gol Dejan Malinoviæ pentru 24-21.

UPDATE:  Rakèeviæ mai înscrie un gol de pe semicerc în minutul 52. Scorul devine 23-20.

UPDATE: 22-19, înscrie Mladen Rakèeviæ în minutul 50.

UPDATE: SC Magdeburg se desprinde la 4 goluri. 22-18.

UPDATE: HCDS reduce din diferență prin Vujovic. 20-18.

UPDATE: Germanii au iar trei goluri în avantaj în minutul 47, 20-17. Sandu Iacob cere Time-out.

UPDATE: Minutul 46, scor 18-17 după golul lui Toma. Time-out

UPDATE: GOL CONSTANȚA în inferioritate numerică! Scorul devine 17-16.

UPDATE: Minutul 44, aruncare de la 7 metri. Cutura este eliminat 2 minute dar Mitrevski apără încă o aruncare de la 7 metri.

UPDATE: HCDS se apropie la două goluri în minutul 42. (Buricea înscrie pe contraatac)

UPDATE: Nikola Mitrevski apără o aruncare de la șapte metri în minutul 40.

UPDATE: Goluri la ambele porți. Scorul devine 17-13.

UPDATE: HCDS reduce din diferență. Buricea înscrie pentru 16-12.

UPDATE: A început repriza secundă. SC Magdeburg se desprinde pe tabelă, 16-11

UPDATE: Finalul primei reprize aparține echipei germane, scorul la pauză fiind 13-10.

UPDATE: Portarul Dane ©ijan face un meci mare în Germania, are o serie bună în fața interilor germani.

UPDATE: Scorul se păstrează la egalitate și în minutul 24,  9-9.

UPDATE: HCDS are un debut de bun, scorul fiind 8-8 în min 20.

HC Dobrogea Sud dispută în aceste momente prima manșă din turul trei preliminar al Cupei EHF împotriva echipei SC Magdeburg din Germania.

Ion
19 noiembrie 2017
DANE SIJAN

Hahahahaha în "mare" parte D A N E S I J A N ! HC Dobrogea a adunat șapte partide fără înfrângere în acest sezon, iar creșterea de formă se datorează, în mare parte, celor doi antrenori Sandu Iacob și Marko Isakovic.